Június 23: Ma van a Spam ellenes Világnap!

Nem csodálkozok rajta, hiszen naponta tömegével kapom én is a hülyébbnél-hülyébb, gagyibbnál-gagyibb kéretlen reklámleveleket pofátlan spam küldőktől, amelyekben horkolásgátlókat és egyéb nevetséges kínai szemeteket tukmálnak ránk.

Míg néhány éve szinte csak külföldi Viagra spameket kaphattunk itthon, ma már a inkább a magyar levélszemetek árasztják el az e-mail fiókokat. A jelenség sajnos most van felfutóban az itthoni spam üzletpolitikát választó és az azokat kiszolgáló vállalkozásoknak köszönhetően.

Ezért van szükség az ilyen kezdeményezésre, mint a Spamellenes Viágnap.

spamellenes világnapSzerencsére a levelező kliensem spamszűrője kiváló, így 99%-os pontossággal automatikusan olvasottnak jelölve levélszemét mappába küld mindent ami oda való. Ha néha mégis átjut egy-két hulladék, azt spamnek jelölöm amit a rendszer megjegyez. Legközelebb már a megfelelő helyre teszi az új szemetet is.

Néha ha belenézek ezekbe a mappákba, döbbenettel látom, hogy bőséges a spam felhozatal, spamelő „vállalkozótársaink” és az őket kiszolgáló „szolgáltatók” igencsak aktívak, sőt, egyre aktívabbak.

Biztos vagyok benne, hogy neked eszedbe sem jut kéretlen leveleket küldeni. Tudom, hogy nem.

Ha online szeretnél értékesíteni, spam küldése helyett az alábbiakat tedd:

  1. Legyen minőségi, bizalmat elnyerő, marketing szempontoknak megfelelően kialakított, 2014-es viszonyoknak megfelelő weboldalad vagy webáruházad (ingyen tárhely-ingyen domain felejtős). Ebben itt tudok neked segíteni>>
  2. Legyen valami olyan, az érdeklődők számára értékes, de ingyenesen (e-mail címért cserébe) megszerezhető „csali” anyagod, amivel eléred, hogy az érdeklődők feliratkozzanak. Hogy milyen a jó csali? Erről itt és itt írtam korábban.
  3. Ha a fenti kettő megvan, épülni fog szépen a listád, amihez idő kell, de ez a lista nagyságrendekkel minőségibb és hatékonyabb lesz, mint egy vásárolt vagy illegálisan szerzett spamlista.
  4. Küldj rendszeresen hasznos információkat a feliratkozóidnak, tartsd velük a kapcsolatot, nyerd el a bizalmukat és meglátod, vásárolni is fognak.

Neked mi a véleményed a spamküldőkről, spamelésről? Milyen tapasztalataid vannak? Hogy védekezel ellenük? Oszd meg velünk!


 

Ezeket is olvasd el!

This Post Has 4 Comments

  1. Németh Zsolt

    Én rábízom magam a levelező rendszerem szűrésére, de spam-okra is ránézek, mert sajna rak olyan számomra fontos leveleket is oda a rendszer, melyre kíváncsi vagyok.

  2. Hasonló a véleményem nekem is. Én a gmail rendszert használom, sajnos rá kell nézni a spam mappákra is, mert kerülnek oda számomra fontos levelek, viszont szerintem vannak „robotok” vagy más maszkoló megoldások, mert a fontos levelek közé is kerül SPAM. Már megszoktam, ritkán bosszankodom ezen.

    1. Igen, már én sem bosszankodok rajta. De ha nem működnének így a spamszűrők, akkor azért gyilkos lenne a napi spam mennyiség…
      Én is használom a gmailt és valóban néha fontos levelek is bekerülnek a spam mappájába, ezért szoktam én is ránézni néha.
      A weboldalaimhoz tartozó email címeket pedig a nagyszerű Mozilla Thunderbird kliensben kezelem (még a Gmailt is). Ennek a levelező kliensnek pedig gyakorlatilag tökéletes spam szűrője van, ráadásul tanítható.
      A levelező kliensnek még az az előnye is megvan, hogy egyetlen felületen akárhány email címet (postafiókot) lehet kezelni, azaz minden levél egy felületen elérhető (de külön mappákban), továbbá nem kell látni és használni a Gmail „füles” megoldását (Fontos, Promóciós, stb.) és a reklámokat sem…

Vélemény, hozzászólás?